Opinie

Zapraszamy do podzielenia się swoimi przeżyciami z okresu ciąży,  porodu i pierwszych dni rodzicielstwa.

16 odpowiedzi na „Opinie

 1. Aneta Kwiatkowska pisze:

  Polecam Akademię Rodzicielstwa WSZYSTKIM przyszłym mamom i tatom, którzy niepewnie stawiają pierwsze kroki w drodze do spełnionego i spokojnego rodzicielstwa. Fantastyczne miejsce z fantastycznymi Paniami Prowadzącymi, które w sposób profesjonalny i życzliwy zawsze chętnie wytłumaczą i uspokoją, obdarzą wiedzą nawet najbardziej ‘zielonego’ przyszłego rodzica. Wspaniała atmosfera Akademii sprawia, że wszelkie wątpliwości związane z porodem i opieką nad dzieckiem rozpływają się wraz z przekroczeniem progu tego miejsca. Osobiście dziękuję Pani Ali i Pani Ewie za serdeczność w trakcie zajęć oraz za pomoc w szpitalu. Pozdrawiam i na pewno do zobaczenia! :)

 2. Milena Plebanek pisze:

  Witam!
  Chciałabym zachęcić wszystkie przyszłe Mamusie oraz przyszłych Tatusiów do uczestniczenia w zajęciach szkoły rodzenia „Stowarzyszenie pod sercem”. Wcześniej nie wiedziałam na czym polegają te zajęcia.W Akademii Rodzicielstwa spotkałam się z bardzo miłym przyjęciem. Panie prowadzące-Alicja i Ewa to nadzwyczaj ciepłe osoby,które w umiejętny sposób potrafią przekazać wiedzę dotyczącą ciąży,porodu i połogu.Do każdej kursantki podchodzą indywidualnie.Wysłuchają,radzą,otoczą ciepłym słowem…Zajęcia w szkole nauczyły mnie wielu zagadnień,które z pewnością przydadzą się podczas porodu (ćwiczenia gimnastyczne,relaksacyjne,przygotowanie ciała do aktywnego porodu,umiejętność właściwego oddychania,nauka parcia itp.) i w okresie,gdy Maleństwo będzie już z nami..(kąpiel,karmienie,masaż,przewijanie itp).Dziękuję za poświęcenie,życzliwość i okazane serce;-)

 3. Sylwia Podrazik pisze:

  Witam!
  Uczęszczałam w zajęciach tej szkoły rodzenia. Jestem bardzo zadowolona ze sposobu prowadzenia zajęć i wdzięczna Paniom położnym za otoczenie nas (mnie, mojego synka i męża) opieką oraz za przekazaną wiedzę. Panie prowadzące świetnie pomagają przygotować się przyszłym rodzicom do porodu i macierzyństwa, są miłe, życzliwe, wesołe, pełne pozytywnej energii, otwarte na nasze problemy,a przede wszystkim są świetnymi profesjonalistkami. Dzięki tej szkole mój mąż zdecydował się na poród rodzinny, co było dla mnie bardzo ważne.
  Dlaczego polecam właśnie tę szkołę?
  Ponieważ, można liczyć na pomoc Pań położnych również po porodzie kiedy wraz z dzieckiem rodzi się mnóstwo pytań i obaw, na które P. Alicja i P. Ewa udzielają odpowiedzi, a nawet podnoszą na duchu w czasie baby bluesa;)

 4. Kinga Sępek pisze:

  Każdy, kto oczekuje na narodziny maleńkiej, kochanej istotki, powinien do tego daru się przygotować. Zajęcia prowadzone w tej Akademii są wspaniałą pomocą do wypełnienia tego zadania. Dzięki szkole rodzenia wraz z mężem bez niepotrzebnego lęku i odpowiedzialnie przeżyliśmy wspólnie narodziny naszej córeczki oraz pierwsze chwile z nią spędzone. Przeżywaliśmy razem pierwsze kąpiele, karmienie, przewijanie oraz obserwowaliśmy jak rośnie mała kruszynka.
  Panie Położne prowadzące zajęcia są wspaniałymi osobami, które otaczają serdeczną troską każdego uczestnika. Zachęcam wszystkich oczekujących na niezwykłe chwile narodzin do Akademii Rodzicielstwa!

 5. Paulina Żuk pisze:

  Obecnie uczęszczam na zajęcia do Akademii i za niecałe 3 miesiące ma przyjść na świat nasze Maleństwo:) Przyznam szczerze, że opinie o szkole rodzenia słyszałam różne, łącznie z takimi, że to „w ogóle nie ma sensu, bo jak się rodzi, to się o wszystkim zapomina..” itd… ale stwierdziłam, że pójdę z ciekawości.. i nie żałuję!! Zajęcia są prowadzone w bardzo profesjonalny sposób, obie Panie- Alicja i Ewa- są bardzo ciepłymi osobami, które wg mnie mają powołanie i ogromną wiedzę na temat ciąży, porodu, połogu i opieki nad dzieckiem. Można się dowiedzieć wiele ciekawych rzeczy, np że podczas karmienia piersią można jeść tak naprawdę wszystko :) oraz otrzymać różne fajne „gadżety” :)
  Myślę, że warto uczestniczyć w takich zajęciach, bo na pewno to zaowocuje w relacji z maleństwem, jak i też pomoże tatusiowi odnaleźć się w nowej roli.. :)
  POLECAM!!!!

 6. Małgorzata Gorzkowska pisze:

  Bardzo gorąco polecam Akademię Rodzicielstwa wszystkim przyszłym mamusiom i tatusiom. Spotkania są prowadzone w sposób bardzo profesjonalny i toczą się w miłej atmosferze. Panie prowadzące bardzo cierpliwie tłumaczą wszystko i odpowiadają na wszelkie pytania. Dodatkowo są spotkania z lekarzem pediatrą, rehabilitantką, panią od laktacji, które przybliżają dodatkowo tajniki pielęgnacji, rozwoju i nie tylko.
  Ja obecnie jestem już szczęśliwą mamą, a dzięki właśnie tym spotkaniom mój mąż był przy mnie w trakcie porodu. Pomogły one nam przeżyć to wydarzenie na spokojnie.
  Dzięki troskliwej opiece Pań położnych cały czas mogłam liczyć na ich wsparcie, nie tylko w trakcie ciąży ale i po porodzie. Zawsze znalazły dla mnie czas, aby odpowiedzieć nawet po raz któryś na nurtujące mnie pytania, których pojawia się z czasem coraz więcej :)
  Jeszcze raz gorąco POLECAM, gdyż te spotkania pomagają się odnaleźć w nowej roli!!!

 7. Anna Książczyk pisze:

  Wszystkim przyszlym mamusiom i tatusiom szczerze polecam Akademie Rodzicielstwa!
  Dzieki prowadzonych w niej cwiczeniach oraz nauce oddychania porod stal sie latwiejszy. Poznane w szkole metody lagodzenia bolu, naprawde pomogly mi przejsc przez to wielkie wydarzenie. Wczesniej nie sadzilam, iz porod silami natury bez znieczulenia jest mozliwy do przezycia. Teraz ciesze sie coreczka i przy jej pielegnacji wykorzystuje wiedze zdobyta w Akademii w praktyce.
  Obie Panie prowadzace zajecia P.Alicja i P.Ewa sa bardzo sympatyczne i zdecydowanie maja powolanie do swojego zawodu! Zarowno w Akademii jak i podczas pobytu w szpitalu, mozna liczyc na ich pomoc i opieke.
  Dziekuje obu Paniom i do zobaczenia!
  Zachecam do uczestnictwa w Akademii!

 8. Kinga Wrona pisze:

  Jestem zachwycona faktem iż trafiłam do Akademii Rodzicielstwa, gdzie miałam okazję uzyskać odpowiedzi na nurtujące mnie pytania i wątpliwości. Dzięki temu czas, który przybliżał mnie do najważniejszego zadania w życiu upływał w atmosferze spokoju i dobrego nastawienia. I wreszcie nastał ten dzień niezwykły. I w tym przypadku kochane Panie Ewa i Alicja i położna Małgosia, która była razem z P. Ewą przy porodzie okazały się niezastąpione. Poród naprawdę może być cudownym wydarzeniem( nie bezbolesnym ale pięknym), które wspomina się bez nutki goryczy. Udało mi się zrealizować 90% założeń naszego Planu Porodu! A i po porodzie na oddziale położniczym spotkałam się z życzliwym, troskliwym przyjęciem wielu osób. Baby blues, który mi się przydarzył książkowo w trzeciej dobie nie został zbagatelizowany, ale anioły w ludzkiej skórze pospieszyły ze wsparciem i dobrym słowem. I moje pragnienie karmienia tylko naturalnego było od początku poważnie traktowane. Usłyszałam wiele pozytywnych słów, które sprawiły, że uwierzyłam w to, że dla naszego synka nie ma lepszych osób niż my i że nawet jeśli początkowo robimy coś nieporadnie to i tak z największą miłością i troską. Teraz cieszę się nową rolą jaką mi Pan Bóg zlecił. Ufam swojej intuicji jednocześnie słucham mądrych rad i wybieram to, co wydaje mi się najlepsze. Uczymy się naszego maleństwa każdego dnia nie bez trudu ale z nieustannym zachwytem. Podsumowując jestem gotowa na następna porodowa przygodę…:)

 9. Bożena Wiatr- Traciak pisze:

  Moim marzeniem było, aby móc urodzić moje kolejne dziecko naturalnie od początku do końca, czyli bez wywoływania, przyspieszania akcji porodowej,wspierania farmakologicznego podczas samego porodu, oraz cieszenia się moim maleństwem jak najdłużej zaraz po porodzie. Chciałam, aby przyjście na świat naszej Emilki było pięknym i niezapomnianym wydarzeniem.
  I tak tez się stało:)))) a to wszystko zawdzięczam kobietom które wykonują swój zawód z pasją,które chętnie dzielą się swoją wiedzą wkładając w to wiele serca.
  Pani Alicja i pani Ewa to osoby na właściwym miejscu i dzięki nim i ich wsparciu nabrałam odwagi i zapragnęłam urodzić w sposób piękny i godny, chociaż do końca nie było wiadomo czy nie będzie rozwiązania przez cesarskie cięcie. Rozmowy z panią Ewą i Alicją utwierdziły mnie w przekonaniu, że uda mi urodzić siłami natury, bo przecież jesteśmy stworzone w cudowny sposób:)… i mamy taki niesamowity potencjał siły za który dziękuję Temu, który mnie stworzył i mojej mamie która ponad 34 lata temu urodziła siłami natury prawie 5 kg szczęscia:) ( czyli mnie:))))) )

 10. Bodziony Małgorzata pisze:

  Chciałam gorąco polecić wszystkim przyszłym mamą i tatą szkołę rodzenia „Stowarzyszenie pod sercem”. Jestem bardzo zadowolona ze szkoły, dowiedziałam się wielu przydatnych rzeczy. Zajęcia są prowadzone w bardzo profesjonalny sposób, obie Pani : Alicja i Ewa to bardzo ciepłe osoby, wg mnie 100 % powołane do tego zawodu. Szkoda tylko, że nie było mi dane uczestniczyć do końca w zajęciach gdyż musiałam leżeć na patologii ale i tam mogłam liczyć na ich pomoc. Dziękuję im szczególnie za zachęcenie mojego męża do uczestniczenia w porodzie (był dużym wsparciem). Zostałam pozytywnie nastawiona do porodu- choć myślałam, że w moim przypadku to nie możliwe.

 11. Piotr Pasiut pisze:

  Witam.
  Na początku chciałbym bardzo podziękować Pani Ewie i Pani Alicji za cenne informacje, które nam przekazywały podczas uczęszczania na zajęcia. Szczególne podziękowania kierujemy razem z żoną do Pani Ewy, która była podczas naszego rodzinnego porodu i bardzo nam przy nim pomagała o otaczała opieką.
  Przede wszystkim, chciałbym każdemu przyszłemu tacie polecić poród rodzinny. Jest to niesamowite przeżycie i od pierwszych chwil spaja mamę, tatę i dzidziusia…
  Wielki szacunek dla wszystkich rodzących kobiet – jesteście wielkie!
  Na koniec, gorąco zachęcam do skorzystania z oferty szkoły rodzenia, Pani Ewa i Pani Alicja są profesjonalne w tym co robią i zawsze można na ich pomoc i cenną poradę liczyć.

 12. Katarzyna Stec-Choczyńska pisze:

  Chciałabym serdecznie podziękować Pani Alicji za bezinteresowną pomoc oraz porady laktacyjne. Co prawda nie uczestniczyłam w zajęciach tej szkoły rodzenia, ale telefon do pani Alicji pozwolił mi na uporanie się z wielkim problemem. Pani Alicja to niesamowicie ciepła i pełna życzliwości osoba, pomimo rozwiązania mojego problemu kilkakrotnie dzwoniła do mnie aby upewnić się czy aby na pewno on zniknął. Jestem jej niesamowicie wdzięczna za wskazówki oraz fachową pomoc. Pozdrawiam serdecznie i polecam wszystkim!!!

 13. Maria Adamek pisze:

  Z całego serca polecam Szkołę Rodzenia wszystkim przyszłym rodzicom. Sama osobiście będę polecać Akademię Rodzicielstwa wszystkim znajomym ciężarnym. Moje nastawienie do porodu siłami natury i karmienia naturalnego odkąd trafiłam pod opiekę Pani Ali i Pani Ewy było bardzo pozytywne i nie zmieniło się aż do dziś. Los tak chciał, że urodziłam moją córeczkę przy wsparciu Pani Alicji (bóle parte pojawiły się, gdy przyszła na zmianę do pracy :)). Jestem wdzięczna obu paniom za wsparcie w szpitalu zarówno przed porodem jak i po nim :) miłe słowo, czuły gest są zbawienne dla młodej mamy :) Nie czułam się samotnie w nowym miejscu jakim jest szpital dzięki obecności obu znajomych pań położnych! Zajęcia, na które uczęszczałam okazały się bardzo przydatne zarówno w trakcie porodu jak i po nim :) cały czas przypominam sobie zagadnienia poruszane w trakcie zajęć! Dziękuję serdecznie za wszystko!

 14. Aga i Marcin pisze:

  Kochani przyszli Rodzice, ta Szkoła Rodzenia to jedna z najlepszych rzeczy jaka nam się przytrafiła w naszej przygodzie z ciążą, porodem i opiece nad dzidziusiem. Zajęcia prowadzone są w sposób fachowy, rzetelny gdyż Panie Ewa i Alicja są praktykującymi położnymi pracującymi w szpitalu. Czegóż chcieć więcej niż osoby, które wiedzą o czym mówią. Wiadomości zarówno teoretyczne jak i praktyczne przydały się nam w 100%, bo skąd młody rodzic ma wiedzieć jak np wykąpać noworodka, a w tej szkole każdy tatuś (ewentualnie mamusia;))wykąpie, wysmaruje, wypudruje i jeszcze ubierze małą dzidziolalę. Ponadto W Szkole nauczyliśmy się jak rodzić i oczywiście zwiedziliśmy porodówkę w Nowym Szpitalu. Jedną z najważniejszych rzeczy były spotkania kierowane głównie do przyszłych tatusiów i uświadomienie im jak ważną rolę będą pełnić poprzez uczestnictwo w porodzie i opiece nad dzieckiem. Jednak czymś za co jako kobieta rodząca jestem wdzięczna to nauka oddychania podczas porodu. MOJE DROGIE dla samego oddychania warto chodzić na te zajęcia, jest to niesamowita pomoc przy skurczach. Oczywiście podczas każdych zajęć odbywają się ćwiczenia, naprawdę odprężające. Bardzo fajnym spotkaniem jest też spotkanie z panią rehabilitantką, nauczyliśmy się np jak nosić dziecko, co wcale nie jest takie oczywiste. O Pani Alicji i Pani Ewie obojętnie ile by się pisało i tak będzie za mało. Tak ciepłych, przyjaznych, wspierających, wyrozumiałych i troskliwych osób ze świecą szukać. To są PRAWDZIWE POŁOŻNE Z POWOŁANIA, które pomagają przejść przez to nowe doświadczenie bez większego lęku. Dzięki zajęciom w Szkole Rodzenia wiedzieliśmy jak będzie wyglądał poród, połóg i opieka nad dzieckiem i nie było już tak strasznie. Panie Ewa i Alicja dbały o nas (dziewczyny z zajęć) nawet w szpitalu, w którym pracują, codziennie nas odwiedzały. To jest niespotykane, a jednak można przyjść, zapytać, pomóc w laktacji (Pani Alicja to wykwalifikowana laktatorka) i wesprzeć młodych rodziców. Nie wierzyłam, że w Polsce można trafić na położne z powołania, a my mamy ogromne szczęście, że na nie trafiliśmy:)

 15. Ewa Olszewska pisze:

  Witam! WRAZ z mężem uczęszczlismy na zajęciach w szkole rodzenia i z czystym sercem możemy powiedzieć ze nie żałujemy. Co więcej szkoła wiele nas nauczyła o tym „jak urodzić i nie zwariować”. Porady, wsparcie, poświęcony czas, ćwiczenia i kontakt z paniami połoznymi nawet po porodzie pomogły przetrwać trudne chwile i odnaleźć się w nowym świecie macierzyństwa. Szkole polecamy wszystkim którzy się wahają – bo na prawdę warto !! Gwarantuje ona zachowanie spokoju podczas porodu i po powrocie do domu z maluszkiem bo wszystko jest niemal przecwiczone i nie tak bardzo nieznane…

 16. Jowita Plebanek pisze:

  Witam. Chcielibyśmy razem z mężem serdecznie polecić szkołę rodzenia prowadzoną przez cudowne Panie Alicję i Ewę. Dzięki zajęciach poród był dla nasz cudownym przeżyciem do którego często wracamy myślami. Panie nauczyły nas oddychać co okazało się dla nas bardzo pomocne. Po powrocie ze szpitala nie mieliśmy żadnych obaw przy opiece nad maluszkiem, sami kąpaliśmy, przebieraliśmy. Dzięki tym Paniom mogliśmy karmić piersią co było dla nas ważne, wytłumaczyły bardzo wiele o laktacji. Do dziś wspominamy miło szkołę rodzenia pomimo że nasza malutka ma już ponad 3 miesiące i myślę, że jeszcze tam wrócimy aby korzystać z tej cudownej atmosfery. Dzięki kochanej Pani Alicji która jest także doradcą laktacyjnym przeszliśmy z mężem przez małe problemy z córeczką, która nie zawsze chciała ssać pierś, naszczęście Pani Alicja nam pomogła i do dziś radzimy się jej w bardzo w wielu sprawach a Ona zawsze odbiera telefon z uśmiechem w głosie. Serdecznie dziękujemy za okazałą pomoc, dzięki której nasze macierzyństwo stało się piękne i spokojne. Te Panie zasługują na medal za swoje oddanie nam mamom i naszym pociechom. Cieszymy się, że je poznaliśmy:)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*


cztery − = trzy

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>