Szkoła

Nasz szkoła istnieje od 2007 roku. Pierwsze zajęcia były prowadzone w duszpasterstwie akademickim Tratwa. Obecnie nasza szkoła ma swoją siedzibę w Tarnowie, ul. Zbylitowska 5 (mapka).

Spotkania odbywają się  jeden raz w tygodniu. Zapraszamy w czwartki od godz. 17 do godz.19. W zajęciach można uczestniczyć od 25 tyg. ciąży. Zapraszamy z osobą towarzyszącą (mąż, partner, mama, siostra, przyjaciółka).

Uczestnicy naszej szkoły otrzymują materiały edukacyjne. Mają możliwość odwiedzenia sali porodowej. Mogą kontaktować się z nami telefonicznie, a w razie potrzeby oczekiwać wsparcia w czasie pobytu w szpitalu i po porodzie w domu.

Pierwsze zajęcia GRATIS. Można przyjść i zobaczyć bez zobowiązań.

Należy przynieść ze sobą:

  • wygodne ubranie do ćwiczeń
  • zaświadczenie od lekarza o braku przeciwskazań do wykonywania ćwiczeń gimnastycznych

Przewidujemy możliwość uczestnictwa tylko w zajęciach gimnastycznych (dla mam mających już dzieci) oraz tylko w samych zajęciach teoretycznych (dla kobiet z przeciwskazaniami do aktywności fizycznej), a także w wybranych pojedynczych zajęciach kursu. Zajęcia prowadzone są przez położne.

Proponujemy także spotkania z lekarzem pediatrą, doradcą laktacyjnym oraz rehabilitantem dziecięcym.

Koszty

Cena kursu zależy od charakteru zajęć i ilości spotkań.

Dlaczego my ?

Udało się nam stworzyć naprawdę dobrą szkołę rodzenia, która ciągle rozwija się i doskonali. Uczestnicy naszych zajęć mają możliwość wzajemnego poznania się, otwarcia, nawiązania znajomości z osobami prowadzącymi i innymi rodzicami. Często są to znajomości na wiele lat. Cenimy sobie bezpośredni kontakt z uczestnikami zajęć, dlatego jest czas na rozmowę, pytania, wyjaśnienia indywidualnych wątpliwości.

Akademia Rodzicielstwa proponuje profesjonalne przygotowanie przyszłych rodziców do nowych ról: macierzyństwa i ojcostwa. Piąty rok szlifujemy zajęcia tak, aby jak najlepiej przygotować rodziców do narodzin dziecka. Poród to doświadczenie, które pozwala  kobiecie i mężczyźnie jak najpełniej wyrazić ich wzajemną miłość. Celem edukacji w szkole rodzenia jest sprawienie by poród, nawet bolesny, stał się dla kobiety doświadczeniem pozytywnym, by rodząca, nawet doznając trudów porodu, odnalazła w nim radość.
Położnictwo od kilku lat przechodzi w Polsce przemianę, dlatego my-  położne  nieustannie szkolimy się, aby przekazywać najbardziej aktualną i profesjonalną wiedzę.

Możliwość komentowania jest wyłączona.